برگزاری همایش مدیران و سرپرستان شرکت پارس حیان

تشکیل شعب هیبریدی، تفکرسیستمی، دیتامحوری و تحلیل محوری، شفافیت و شایسته سالاری، رئوس تغییرات کلیدی صورت گرفته  طی دو سال گذشته در پارس حیان.



جناب آقای مهندس دانایی در این نشست تشکیل شعب هیبریدی، تفکرسیستمی، دیتامحوری و تحلیل محوری، شفافیت و شایسته سالاری را به عنوان رئوس تغییرات کلیدی صورت گرفته  طی دو سال گذشته برشمردند و افزایش رضایت مشتریان، رشد معنادار فروش بویژه در بهار و تابستان اخیر، افزایش کیفیت خدمات توزیع و در کلان ارتقا جایگاه پارس حیان را از مهم ترین مزایای این تغییرات برشمردند. جایگاهی که نهادهای معتبر نیز بر آن صحه گذاشته اند و از جمله می توان به کسب جایزه تندیس طلایی صنعت سلامت محور، جایزه صادرکننده نمونه ملی و جوایز متعدد واحد موفق از دیدگاه وزارت خانه های صنعت و بهداشت و همچنین حضور در کنفرانس های مهمی چون کارآفرینی اشاره داشت.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


جناب آقای مهندس دانایی پیشرو  بودن پارس حیان در حوزه مسئولیت اجتماعی بویژه در پروژه پیشگیری از سرطان پوست، حمایت از بیماران پوست خشک و اگزمایی، کمپین صرفه جویی آب و کمپین های حمایت از مادر و کودک و حمایت از بهداشت دهان و دندان را  مزیت استراتژیکی برشمردند که مورد تحسین دستگاههای کلان صنعت و بهداشت کشور قرار گرفته است. در ادامه ایشان با اشاره وضعیت خاص کشور و فرصتها و تهدیدهایی که وجود دارد، " تفکر استراتژیک " را به عنوان نقشه راهی برای طی نمودن مسیر پیش رو مطرح نمودند. مصادیق این تفکر در فروش، تاکید بر فروش کالاهای استراتژیک، نسخه ای، مشاوره ای و توصیه سالنها خواهد بود. در مارکتینگ تاکید گسترده بر مسئولیت اجتماعی و PR در حوزه برند پارس حیان، برندها و محصولات و ارتباطات داخلی و خارجی مصادیق این تفکر می باشد و زمینه بسیاری برای بهبود وجود دارد. همچنین تفکر استراتژیک در مدیریت هزینه ها و درآمدها باید به طور جدی مدنظر باشد بویژه در حوزه درآمدها بر وصول بهنگام و رقابتی مطالبات تاکید گردید. در حوزه توزیع نیز پوشش استراتژیک مکانها با محوریت کالاهای استراتژیک مدنظر می باشد.



مدیریت محترم، در بخش دیگری از سخنان خود به گسترش همکاری های بین المللی با شرکت های بزرگ خارجی اشاره داشتند و توان  نوآوری، تحقیق و توسعه و تولید با کیفیت  پارس حیان همراه با کسب استانداردهای مهمی چون GMP ، ISO 17025  وHACCP را دلیل مهم استقبال این شرکتها از همکاری با پارس حیان عنوان کردند. اشاره به برنامه های مارکتینگ در حوزه توسعه محصول و برندهای جدید نیز بخش مهم دیگری از سخنان ایشان بود که به تحولات گسترده در برند آردن و هیدردرم اشاره داشتند و از آمدن برندهای جدید در حوزه  هوم کر، مکمل ها و دارو خبر دادند. ایشان با اشاره به انرژی مثبتی که برند اتوپیا و همچنین ضدآفتاب های جدید هیدوردرم در داخل سازمان و بازار و فروش ایجاد کرده، بر ادامه لانچ موفق سایر محصولات جدید تاکید جدی نمودند.

جناب آقای مهندس دانایی در بخش تبلیغات نیز به هدفمند شدن این حوزه تاکید داشتند که با استراتژی  PR با محوریت مسئولیت اجتماعی می بایست صورت گیرد و تاکید کردند که استراتژی صحیح آن است که نهادهای معتبر  بر توانایی های یک شرکت  صحه گذارند بجای آنکه شرکت بخواهد با پخش غیرهدفمند اقلام تبلیغاتی مرتب از خود تعریف کند. سپس چیدمان خوب در مراکز عرضه بویژه مراکز خاص را نکته ای کلیدی برشمردند و همچین با ارائه دو مطالعه موردی (Case Study ) بر مدیریت برندها و پیشگیری از همپوشانی فروش برندها اشاره کردند؛ به عنوان نمونه در برندهای هیدرودرم و سان سیف نباید رشد یکی سبب کاهش دیگری شود.
ایشان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران، تاکید نمودند با همبستگی، کار صادقانه و دلسوزانه، تفکر سیستمی و استراتژیک  و تاکید بر مسئولیت اجتماعی می توان قدرتمندانه مسیر پیش رو را پشت سر گذاشت.
در ادامه این اجلاس، از مدیران و سرپرستان برتر استانهای سراسر کشور تقدیر به عمل آمد. سپس بخشنامه فروش برای فصل پاییز با حضور مدیریت محترم فروش و مدیران مناطق مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در نشست های استانی، عملکرد استانها  با تحلیل واحد استراتژیک و حضور مدیران به تفکیک مورد بررسی قرار گرفت.



بررسی بخشنامه فروش برای فصل پاییز با حضور مدیر محترم فروش و مدیران مناطق